Aerstone Land Cask 10 Y.O. 700 ml

160,00 zł
Brutto

Marka tej whisky została stworzona przez William Grants & Sons, producenta whisky Glenfiddich i zadebiutowała w 2018 roku, a w 2020 otrzymała srebrny medal na International Spirits Challenge.

Słodko-dymna, z wyraźną nutą torfu i ziemi, do tego miód, palony karmel, trochę wędzonki, owoców (w tym cytrusów), a także pikantnych przypraw i morskiej soli

Stworzona z destylatów leżakowanych przez 10 lat; słody użyte do produkcji tej whisky są pełne torfu z Highland, a sama whisky dojrzewa w magazynach znajdujących się w głębi szkockiego lądu (stąd Land Cask).

Choć lekko torfowa, to świetna dla początkujących (także do drinków!), wszak powstała po to, by uprościć finalny kształt szkockiej whisky i nadać jej prosty, najbardziej reprezentatywny dla konkretnego regionu charakter.

Obecnie 5 osób ogląda ten produkt
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0

2 sztuk

Opis

Nos
bogaty torf, solanka, intensywna wanilia, czarny pieprz, wędzone mięso, palona guma oraz odrobina odświeżającej owocowej słodyczy
Smak
dymny z akcentami anyżu, palonego brązowego cukru, zwęglonym dębem oraz solonym plastrem miodu, wyczuwalne są także nuty grillowanych owoców cytrusowych i wędzonki.
Wykończenie
umiarkowanej długości, gdzie słodycz walczy z dymem oraz pikantnym dębem
ABV/ % /
40%
Pojemność
700 ml

Specyficzne kody

Zobacz także

Aerstone Land Cask 10 Y.O....

160,00 zł