Klan Whisky

list Kategoria: Whisky

Klan Whisky to rodzinna firma, która powstała z miłości do Szkocji. Bonnie Scotland jak mówią o niej Szkoci przez 13 lat była naszym domem. Tam na świat przyszła czwórka naszych dzieci. Mimo, że w 2019 r. ponownie zamieszkaliśmy w Polsce to jednak Szkocja jest i zawsze będzie w naszych sercach, dlatego postanowiliśmy otworzyć firmę, która przybliży naszym klientom ten piękny kraj.

Szkocka whisky, znana i uznana na całym świecie, to pierwszy  najważniejszy element naszej działalności. Na tym blogu będziemy opisywali – jedna po drugiej – kolejne pozycje z naszego asortymentu.

Wyborne giny to kolejny temat. Każdy z nas zna klasyczny drink gin & tonic, ale gin to nie tylko jałowcowa „wódka”. Coraz więcej destylarni produkuje fantastyczne smakowe giny, które są pysznym twistem do tradycyjnych koktajli.  U nas znajdziecie Państwo kilka takich pozycji.

Szkocja to także smakołyki jakich nie ma nigdzie indziej– choćby fantastycznych chutney czyli dżemów lub sosów (?) sporządzanych z owoców i warzyw, z rodzynkami, czosnkiem, cebulą, musztardą, octem itp. dodawanych do potraw mięsnych, wegetariańskich oraz serów. To także haggis i Irn Bru, maślane ciasteczka Shortbread, bożonarodzeniowe Mince Pies, pomarańczowa marmolada czy Lemon Curd. To wszystko znajdziecie Państwo u nas.

Dlaczego Klan Whisky? Klan w Szkocji oznacza rodzinę. Nie tylko tą najbliższą, ale także dalszą i powinowatych. Klan trzyma się razem a członkowie wzajemnie się szanują i stoją za sobą murem. Zapraszamy Państwa serdecznie – dołączcie do naszego klanu!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December